Перейти до основного контенту

Serpstat MCP — SEO-воркфлоу через AI

Serpstat MCP підключає Claude і Gemini до бази даних Serpstat: 65 API методів через звичайну мову, багатокрокові SEO-завдання в одній розмові без перемикання між інструментами.

Автор: Mike

SEO-воркфлоу через AI з Serpstat MCP

Serpstat MCP — сервер Model Context Protocol, що підключає AI-асистентів (Claude і Gemini) напряму до бази даних Serpstat. Замість перемикання між дашбордами і ручного експорту — описуйте завдання у чаті: AI виконає дослідження ключових слів, аналіз конкурентів або аудит сайту і поверне результати у тій самій розмові.

Serpstat MCP

Що ви можете зробити:

  • Виконуйте багатокрокові SEO-завдання без перемикання між інструментами: Поєднуйте аналіз домену, пошук прогалин у ключових словах і підготовку контент-бриф в одній розмові. AI зберігає контекст між запитами.

  • Автоматизуйте рутинні дослідження: Дослідження ключових слів, аналіз конкурентів, пошук реферуючих доменів, перевірка позицій — делегуйте ці задачі AI і отримуйте структуровані результати.

  • Використовуйте всі 65 методів Serpstat API через звичайну мову: MCP-сервер надає доступ до методів аналізу доменів, ключових слів, беклінів, URL, проєктів, ранк-трекера, аудиту сайту і кредитів без написання коду.


Початок роботи

  1. Переконайтеся, що встановлено Node.js 18.0.0 або вище. Завантажте з nodejs.org, якщо потрібно.

  2. В акаунті Serpstat перейдіть до Profile і скопіюйте API-токен. Для API-доступу потрібен план Team або вище.

  3. Встановіть MCP-сервер глобально через npm: npm install -g @serpstat/serpstat-mcp-server

  4. Відкрийте файл конфігурації Claude Desktop:
    macOS: ~/Library/Application Support/Claude/claude_desktop_config.json
    Windows: %APPDATA%\Claude\claude_desktop_config.json

  5. Додайте запис Serpstat MCP до конфіг-файлу: вкажіть команду npx @serpstat/serpstat-mcp-server і ваш API-токен у змінній середовища SERPSTAT_API_TOKEN.

  6. Перезапустіть Claude Desktop. Інструменти Serpstat MCP стануть доступні у ваших розмовах.

  7. Перевірте підключення, написавши: «Покажи інформацію про домен example.com». Якщо отримаєте SEO-дані — налаштування завершено.


Доступні категорії інструментів

  1. Аналіз домену (domain): Інформація про домен, конкуренти, ключові слова домену, топ сторінки, динаміка. Приклад: «Знайди конкурентів для mysite.com в Google US.»

  2. Дослідження ключових слів (keywords): Схожі ключові слова, підказки, огляд з пошуковим обсягом і CPC, топ-100 SERP, складність. Приклад: «Знайди ключові слова з обсягом вище 500 і складністю нижче 40.»

  3. Аналіз беклінів (backlinks): Зведений звіт, активні і втрачені беклінки, реферуючі домени, анкори, топ сторінки. Приклад: «Порівняй беклінки mysite.com і competitor.com.»

  4. Аналіз URL (url): Трафік і ключові слова для URL-шаблонів, конкуренти, відсутні ключові слова. Приклад: «Покажи прогалини в ключових словах для /blog/seo-tips.»

  5. Аудит сайту (audit): Запуск, зупинка і налаштування аудиту, результати за категоріями помилок. Приклад: «Запусти аудит mysite.com і покажи критичні помилки.»

  6. Ранк-трекер (rt): Список проєктів, статус парсингу, історія SERP і динаміка позицій. Приклад: «Покажи динаміку позицій для mysite.com за 30 днів.»

  7. Управління проєктами (projects): Створення, перегляд і видалення проєктів Serpstat. Приклад: «Створи новий проєкт для mysite.com.»

  8. Аудит сторінки (page-audit): Сканування URL з рендерингом JavaScript, детальний звіт про помилки на сторінці.

  9. Моніторинг credits (credits): Перевірка використання API credits і залишку квоти. Приклад: «Скільки API credits залишилось цього місяця?»


Порада: Повний аналіз прогалин конкурентів в одній розмові

Serpstat MCP зберігає контекст між запитами — використовуйте це для ланцюжка повного дослідницького воркфлоу.

  1. Почніть: «Хто є топ-SEO-конкурентами для mysite.com в Google US?» — отримайте список конкурентів.

  2. Продовжте: «Покажи ключові слова, за якими competitor.com ранжується на позиціях 1–10, а mysite.com — ні.»

  3. Відфільтруйте: «З цих відсутніх ключових слів покажи лише ті, що мають пошуковий обсяг вище 1000 і складність нижче 45.»

  4. Результат: Пріоритизований список прогалин у контенті — 3 запити, без перемикання між вкладками.

⚠️ Важливо: Serpstat MCP потребує плану Team або вище для API-доступу. Більшість планів Serpstat мають ліміт 1 запит на секунду. Сервер попередить перед операціями з великим списанням credits. Serpstat MCP доповнює платформу, а не замінює її.


❓ Часті запитання

Q: З якими AI-асистентами сумісний Serpstat MCP?
A: Serpstat MCP працює з Claude Desktop (Anthropic) і Gemini CLI. Будь-який MCP-сумісний AI-клієнт також може підключитися до сервера.

Q: Скільки часу займає налаштування?
A: Менше 5 хвилин. Потрібні Node.js 18+, Claude Desktop або Gemini CLI і API-токен Serpstat. Досвід розробника не потрібен.

Q: Чи можна обмежити доступні AI категорії інструментів?
A: Так — встановіть змінну SERPSTAT_ENABLED_CATEGORIES у конфігурації, щоб увімкнути лише певні категорії (наприклад, keywords,domain).

Q: Чи замінює Serpstat MCP платформу Serpstat?
A: Ні. Serpstat MCP — розмовний інтерфейс до Serpstat API. Повний функціонал платформи (дашборди, експорт, UI-налаштування) залишається у платформі Serpstat.


Наступні кроки

Ви отримали відповідь на своє запитання?